Merino šaty MIK s dlouhým rukávem tmavě modré

Oversize merino šaty s dlouhým rukávem

Varianta
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Skladem
Kód: 3471/TMA3
2 500 Kč / ks
Kategorie: Šaty na denní nošení
Záruka: 2 roky
Barva: tmavě modrá
Materiál: Merino vlna 100%
Velikost: 42-46, 48-52, 38-40
Merino šaty MIK s dlouhým rukávem tmavě modré 3
Šijeme v Česku

Materiál a složení:

100% merino vlna

Merino vlna – ručně předená. Jedná se opravdu o ručně předenou vlnu na klasickém kolovrátku. Vysoce jemné a příjemné vlákno na dotek ( 20-21 µm), barvené dle norem Öko-Tex standard 100, jinak řečeno vlna se promývá pouze biologickými čistícími prostředky. Vlna pochází z Jižní Ameriky z etického chovu, neboli na ovcích se neprovádí tvz. mulesing.

Merino vlna – strojový úplet. Základním znakem merino vlny je její hřejivost, prodyšnost a antibakteriální schopnost. Merino vlna je až hedvábná, její vlákna jsou tenká a mnohem jemnější než u tradiční vlny.  Dalšími klady jsou výborná tvarová stálost a údržba (možné praní v pračce).

Původ vlny – Rakousko, Itálie

označené druhy mají značku BLUESIGN® – Nezávislý ekologický textilní standard

Rozměry:

Délka šatů je 100 cm, rozparek v bocích. Merino šaty lze přizpůsobit každé postavě. Variabilní nošení, několik možností jak lze šaty zavázat.

Vyrobeno v České republice.

Péče o materiál:

Vlna je náročnější na zacházení, avšak komfort, který nám nabízí, za trochu péče stojí.

Vlněné oblečení většinou stačí jen vyvětrat, není nutné je prát tak často jako jiné materiály. Mějte však na paměti vhodné prací prostředky: určené přímo na vlnu (s obsahem lanolínu jsou k vlně šetrné), nebo šampón (na normální vlasy). Pro zjemnění příze můžete použít kondicionér (dosáhne stejných výsledků jako aviváž, avšak je mnohem šetrnější). Nepoužíváme mýdlo obsahuje louh podporující plstění vlny.

Pereme ideálně v ruce (vlažná voda kolem 25-30 °C). Prudká změna teploty způsobuje plstění vlny a srážení výrobku. Nepoužíváme pračku a rozhodně ne sušičku.

Neždímejte, nechejte svetr okapat a uschnout rozložený ve vodorovné poloze. Nesušíme na přímém slunci, radiátoru a podobně.

Pokud má náš produkt úpravu superwash ( je speciálně označen )lze jej  prát v pračce – program na vlnu. Vlněný oděv obraťte rubem na líc a vložte do ochraného vaku na praní (jako na spodní prádlo), nebo alespoň do povlaku na polštáře při teplotě maximálně 30°C a ždímání co nejkratší (deset sekund).

Žmolky opatrně odstřihujte, nikdy neodtrhávejte.